26 sierpnia 2022

Jak wybrać oprawki korekcyjne do okularów?

 


Bez wątpienia można uznać, że okulary są jednym z największych osiągnięć cywilizacji. Dzięki okularom korekcyjnym osoby z wadą wzroku mogą widzieć wyraźnie i ostro, odzyskując pełną radość i samodzielność w codziennym życiu. Niezwykle ważnym elementem każdej pary okularów są jej oprawki.

To one pozwalają na wygodne i bezpieczne założenie ich na głowie oraz osadzenie w nich soczewek. Dziś, wykorzystując postęp technologiczny i możliwości inżynierii komputerowej i CNC, każdy może cieszyć się indywidualnymi oprawkami, kupowanymi niezależnie od soczewek.

Z czego wykonuje się oprawki korekcyjne?

Aby oprawki okularowe były wygodne w użytkowaniu, muszą spełniać kilka bardzo ważnych funkcji. Tym bardziej jeśli mają to być oprawki dla dzieci. Po pierwsze muszą być dobrze dopasowane do wielkości i kształtu twarzy. Istotnym parametrem jest rozstaw mostka. Po drugie, muszą być lekkie, a zarazem wytrzymałem. Jeśli oprawki korekcyjne są ciężkie same w sobie, a następnie osadzimy w nich grube szkła korekcyjne, ich waga może drastycznie wzrosnąć. Uczyni to ich noszenie mało komfortowym, a one same będą mogły powodować otarcia naskórka. W końcu oprawki do okularów muszą być odporne i wytrzymałe na uszkodzenia mechaniczne. Materiałem, który świetnie spełnia te wszystkie kryteria jest ACETAT.

Oprawki do okularów z ACETATU


ACETAT to stosunkowo nowe tworzywo sztuczne, charakteryzujące się dużą trwałością i elastycznością. Właśnie ta cecha fizyczna sprawia, że oprawki do okularów wykonane z ACETATU można delikatnie zginać, a one nie pękną. Okulary korekcyjne z ACETATU są szczególnie polecane osobom aktywnym, uprawiającym sport w okularach. Z ACETATU wykonuje się oprawki okularów sportowych, jak również korekcyjnych do codziennego wykorzystania. W razie upadku z wysokości lub przypadkowego zgięcia w kieszeni, one nie pękną tylko odkształcą się, aby po czasie wrócić do swojego oryginalnego wyglądu. ACETAT to również tworzywo lekkie, co gwarantuje dużą wygodę noszenia oprawek, wykonanych z tego materiału

Oprawki okularowe z ABS i innych tworzyw

Oprawki korekcyjne mogą również być wykonane z klasycznych, twardych tworzyw sztucznych. Jest to najtańsza opcja, dostępna w olbrzymim wyborze modeli, wzorów i kolorów. Oprawki korekcyjne tego typu są stosunkowo tanie, co pozwala zakupić je w większej ilości. Wybierając ten sam wzór oprawek, ale w różnych kolorach, bardzo łatwo jest modyfikować swój wygląd. Co więcej, nie trzeba do każdej z tych par zamawiać osobnych szkieł. Wystarczy jedna para, którą samodzielnie będziemy przekładać pomiędzy oprawkami.

Gdzie zamówić szkła do oprawek korekcyjnych?

Kupując oprawki do okularów niezależnie od szkieł, nie trzeba się martwić problemami z ich wyprodukowaniem. Dziś szkła korekcyjne lub przeciwsłoneczne zamówimy u dowolnego optyka w każdym rozmiarze i wielkości. Szkła są komputerowo wycinane z większych arkuszy tworzywa, dzięki czemu idealnie pasują nawet do oprawek w niestandardowym kształcie. Korzystając z tych możliwości, każdy z nas może się cieszyć unikalnymi i rzadko spotykanymi oprawkami, bez obaw czy dopasujemy do nich szkła korekcyjne lub przeciwsłoneczne. Istnieje również opcja oprawek korekcyjnych z filtrem światła niebieskiego. O zaletach przeczytacie w artykule: "Jak pracować wygodnie i bezpiecznie przed monitorem?".

 

Sklep eOkulary