27 września 2019

Okulary przeciwsłoneczne pływające – idealne dla miłośników sportów wodnych


Czy lubisz spędzać czas w wodzie? A czy masz ulubioną parę okularów przeciwsłonecznych, z którymi najchętniej w ogóle byś się nie rozstawał? Jeżeli tak, to z troski o nie na pewno nie bierzesz ich do wody. Dlaczego? Ponieważ boisz się o to, że mogą ci spaść z głowy i zatonąć. Ich odnalezienie byłoby wówczas prawie niemożliwe. Przyszła na szczęście pora, aby to zmienić. W jaki sposób? Wystarczy sięgnąć po specjalny model okularów, zaprojektowanych tylko i wyłącznie do pływania. Zostały one wykonane z ultra lekkich i bardzo wytrzymałych materiałów. W stosunku do klasycznych okularów, są od nich lżejsze do 60%. Czyni je to zupełnie niezatapialnymi i bezpiecznymi w użytkowaniu na wodzie.


Poznaj nowe pływające okulary przeciwsłoneczne

Aby uzyskać ten niesamowity efekt, konieczne było wynalezienie tworzywa sztucznego, lżejszego od wszystkich innych, które do tej pory wyprodukowano. W tym celu wykorzystana została technologia napowietrzania plastiku. Wewnątrz oprawek znajdują się niewielkie pęcherzyki powietrza. Sprawiają one że materiał jest nie tylko lżejszy, ale również bardzo elastyczny i odporny na uszkodzenia mechaniczne. Oznacza to że okulary pływają po powierzchni wody, jak również są wygodne w noszeniu. Ich ciężar jest na tyle mały, że w niczym nie przeszkadza w wielogodzinnym użytkowaniu.

Jak korzystać z okularów pływających?

Nie ma specjalnej instrukcji ich użytkowania. Wystarczy wybrać model okularów, który najbardziej ci odpowiada. Następnie ubierz je na głowę i rób w nich to, co najbardziej kochasz. Może to być pływanie, żeglowanie i inne sporty wodne. Nawet jeśli w czasie ruchu okulary spadną ci z głowy, to nie zostaną zatopione. W dalszym ciągu będą unosić się na powierzchni wody, pozostając w zasięgu twojego wzroku. Bez trudu uda ci się je chwycić dłonią i ponownie założyć na głowę. Okulary przeciwsłoneczne pływające są również przystosowane do kontaktu z wodą. W 96% są wykonane z tworzyw sztucznych, dla których kontakt z wodą słoną lub słodką nie stwarza żadnego zagrożenia. Mocowania i śrubki są natomiast dokładnie zabezpieczone przed korozją i im również woda nie jest straszna.

Czy warto dopłacić do okularów polaryzacyjnych?

Analizując ofertę okularów pływających, można w nich trafić na okulary pływające z polaryzacją. Co to dokładnie oznacza? Czym jest polaryzacja? Jest to specjalny filtr, umieszczony na soczewkach okularów. Pochłania on rozproszone światło oraz prostuje zakrzywione promienie. Efektem tego jest niemal całkowite ograniczenie zjawisk refleksów. Użytkowanie takich okularów staje się jeszcze wygodniejsze oraz zdrowsze dla oczu. Kto w szczególności powinien zainteresować się okularami z polaryzacją? Przede wszystkim osoby, które do tej pory narzekały na odbijające się w soczewkach światło, pogorszoną jakość obrazu lub przekłamane kolory – zbyt jasne w stosunku do rzeczywistości. Czy naszym zdaniem warto wybierać okulary przeciwsłoneczne z polaryzacją? Zdecydowanie tak. Nawet jeżeli będą one nieco droższe od standardowych, to różnica w poprawie jakości widzenia jest warta wydania kilkudziesięciu złotych więcej. Więcej o polaryzacji przeczytacie w artykule: "Okulary polaryzacyjne - najczęściej zadawane pytania".